Botoşani îşi ia revanşa în fața Craiovei!

După umilința suferită în prima parte a campionatului, când oltenii ne-au zdrobit cu un neverosimil 5-0, astăzi, pe stadionul Municipal, botoșănenii au reușit să le dea replica, câștigând meciul cu 2-0!!
Meciul a fost unul destul de disputat, ambele echipe având ocazii de gol, dar norocul a fost de partea noastră, iar mingea nu a vrut să intre in poarta lui Pap. Craiova a avut cea mai mare ocazie de a deschide scorul în minutul 20, când atacantul lor, Koljic, a șutat puternic din afara careului, dar portarul nostru, Pap, a respins magistral.
Noi am reușit să deschidem scorul în minutul 35, când, după o centrare perfectă a lui Ongenda, atacantul nostru, Mailat, a înscris cu o lovitură de cap.
În partea a doua, Craiova a presat mai mult, dar defensiva noastră a rezistat eroic, iar în minutul 80, am reușit să ne dublăm avantajul, când atacantul nostru, Roman, a înscris din pasa lui Ongenda.
Victoria de astăzi este o mare bucurie pentru suporterii noștri, care au așteptat mult timp să își vadă echipa învingând o echipă de top.
Acum, suntem pe locul 8 în clasament, cu 29 de puncte, și sperăm ca această victorie să ne dea încredere pentru meciurile viitoare.