W niedzielnym spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej La Liga, FC Barcelona pokonała Real Mallorca 1:0.

FC Barcelona – Mallorca
Piłkarze Barcelony ogrywają Mallorca

Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski

Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, który w 20. minucie zdobył jedynego gola dla Barcelony. Polak otrzymał podanie od Raphinhi i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali, Predraga Rajkovicia.

Dominacja Barcelony, nieskuteczność rywali

Przez większość meczu Barcelona dominowała, utrzymując się przy piłce i stwarzając sobie okazje do zdobycia gola. Mallorca próbowała zagrozić bramce gospodarzy, ale ich ataki były nieskuteczne.

Druga połowa bez bramek

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Barcelona nadal kontrolowała mecz, ale nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Mallorca również nie była w stanie zagrozić bramce gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Ważne zwycięstwo dla Barcelony

To zwycięstwo jest bardzo ważne dla Barcelony, która umocniła się na pozycji lidera tabeli La Liga. Katalończycy mają obecnie 53 punkty, o 8 więcej niż drugi Real Madryt. Mallorca natomiast pozostaje na 10. miejscu z dorobkiem 25 punktów.

Lewandowski zbliża się do rekordu

Gol Roberta Lewandowskiego był jego 14. trafieniem w tym sezonie La Liga. Polak zbliża się do rekordu Gerarda Pique, który w sezonie 2015/2016 zdobył 16 bramek dla Barcelony.