Tour de Hongrie

A Tour de Hongrie az egyik legnagyobb nemzetközi kerékpáros körverseny Európában, amelyet 1925 óta rendeznek Magyarországon. A versenyt idén május 12-18. között rendezik, tizenegy szakasszal, amelyek Budapesttől Debrecenig vezetnek.

A Tour de Hongrie egy UCI World Tour versenysorozat, amely a legmagasabb szintű kerékpáros versenyek közé tartozik. Az idei verseny több világhírű versenyzőt vonz, köztük a tavalyi győztes, Dylan Groenewegen (Hollandország) és a többszörös Grand Tour-győztes Chris Froome (Egyesült Királyság).

A verseny útvonala

A verseny útvonala 1800 kilométer hosszú, és Magyarországon áthalad az ország legfestőibb vidékein és történelmi városain. A versenyzők Budapesttől indulnak, majd áthaladnak többek között a Mátrán, a Bükkön és a Hortobágyon, mielőtt Debrecenbe érnek.

Az útvonal néhány szakasza különösen nehéz lesz, beleértve a Mátrát átszelő 6. szakaszt, amely több mint 2000 méternyi mászást tartalmaz. Más szakaszok azonban laposabbak lesznek, ami lehetőséget ad a sprintereknek, hogy ragyogjanak.

A versenyzők

A Tour de Hongrie-n több mint 180 versenyző áll rajthoz, a világ legnagyobb csapataitól. A legjobb sprinterek között van a tavalyi győztes Groenewegen, valamint a négyszeres Tour de France-győztes Mark Cavendish (Egyesült Királyság) és az olasz Elia Viviani, aki 2018-ban második lett a versenyen.

Az összetett győzelemért Froome lesz az esélyes, aki számos Grand Tour-győzelmet aratott, többek között a Tour de France-t négyszer, a Girót egyszer és a Vueltát kétszer. Froome riválisai között lesz a tavalyi második, Alberto Bettiol (Olaszország) és a spanyol Pello Bilbao, aki 2020-ban nyerte meg a versenyt.

A magyar versenyzők

A Tour de Hongrie-n több magyar versenyző is rajthoz áll. A legnagyobb esélyesnek a 2018-as győztes Valter Attila (Alpecin-Deceuninck) számít, aki idén is jó formában van. Más magyar versenyzők között szerepel az U23-as világbajnok Fetter Erik (Eolo-Kometa), valamint Dina Márton (Team Novo Nordisk) és Peák Barnabás (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux).

A Tour de Hongrie egy nagyszerű lehetőség arra, hogy a magyar kerékpározás legjobbjai összemérjék erejüket a világ legjobb versenyzőivel. A verseny izgalmas lesz az elejétől a végéig, és a magyar rajongók biztathatják a kedvenc versenyzőiket az útvonal mentén.

Ne hagyja ki a Tour de Hongrie-t! Jöjjön el, és élvezze a kerékpározás ünnepét!