Ten mecz dostarczył wielu emocji, a kibice na całym świecie byli świadkami niesamowitego spektaklu.

FC Barcelona – Napoli

FC Barcelona zmierzyła się z Napoli na Camp Nou w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Mecz był zacięty od samego początku, a obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola.

Pierwsza połowa

W pierwszej połowie Barcelona miała więcej okazji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Robert Lewandowski był bliski strzelenia gola w kilku sytuacjach, ale zabrakło mu szczęścia. Napoli również miało swoje szanse, ale Marc-André ter Stegen był w świetnej formie i nie dał się pokonać.

Druga połowa

W drugiej połowie gra się wyrównała. Barcelona nadal miała więcej okazji, ale Napoli zaczęło stwarzać coraz większe zagrożenie. W 59. minucie Piotr Zieliński dał Napoli prowadzenie. Barcelona rzuciła się do ataku i w 75. minucie Ferran Torres wyrównał.

Dogrywka

Mecz przeszedł do dogrywki, a Barcelona była bliska zwycięstwa. W 108. minucie Ansu Fati strzelił gola, ale VAR anulował go z powodu spalonego. W 114. minucie Napoli wykorzystało błąd Barcelony i strzeliło gola na 2:1.

Zwycięstwo Napoli

Barcelona nie dała rady odrobić straty i Napoli wygrało mecz 2:1. Po meczu trener Barcelony, Xavi, powiedział, że był dumny ze swoich piłkarzy, ale że muszą poprawić skuteczność. Trener Napoli, Luciano Spalletti, powiedział, że jego zespół zasłużył na zwycięstwo i że jest szczęśliwy z wyniku.

Rewanż

Rewanżowy mecz odbędzie się 24 lutego na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Barcelona będzie musiała wygrać różnicą dwóch goli, aby awansować do ćwierćfinału.