Puszcza – Zagłębie Lubin – Derby Zagłębia

W tym meczu nie brakowało emocji! Puszcza i Zagłębie Lubin stoczyły zacięty bój, który zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Kibice obu drużyn zgotowali piłkarzom gorącą atmosferę, a mecz był pełen zwrotów akcji.

Zagłębie Lubin zaczęło mecz bardzo dobrze i już w 10. minucie objęło prowadzenie. Łukasz Łakomy wykorzystał błąd obrońców Puszczy i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze szybko odpowiedzieli i w 20. minucie wyrównali za sprawą Daniela Ściślakiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie mecz był jeszcze bardziej zacięty. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to Puszcza była skuteczniejsza. W 65. minucie Maciej Żurawski strzelił zwycięskiego gola dla gospodarzy. Zagłębie Lubin próbowało jeszcze odrobić stratę, ale nie udało się im pokonać bramkarza Puszczy.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Puszczy, która tym samym zrewanżowała się Zagłębiu Lubin za porażkę w pierwszym meczu. Kibice obu drużyn mogli być zadowoleni ze spektaklu, jaki zaprezentowali im piłkarze.

Puszcza i Zagłębie Lubin to dwie czołowe drużyny w pierwszej lidze. Obie drużyny mają aspiracje do awansu do Ekstraklasy i ten mecz był dla nich bardzo ważny. Puszcza wygrała i umocniła się na drugim miejscu w tabeli, a Zagłębie Lubin spadło na trzecie miejsce.

Kolejny mecz Puszczy odbędzie się w następną sobotę, a Zagłębie Lubin zagra w niedzielę. Obie drużyny będą chciały się poprawić po porażkach w tym meczu.