Puszcza pokonała Raków Częstochowa!

Emocjonujący mecz i niespodziewane zwycięstwo

W niedzielne popołudnie na Stadionie Miejskim w Niepołomicach odbył się mecz 17. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy pomiędzy Puszczą Niepołomice a Rakowem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem gospodarzy 1:0.

Już od pierwszych minut meczu obie drużyny grały bardzo agresywnie i nastawione były na atak. W 12. minucie Puszcza miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia, jednak strzał Damiana Zbozienia trafił w słupek. Raków odpowiedział groźnymi atakami w 25. i 30. minucie, ale obie próby Ivi Lopinza zostały obronione przez bramkarza Puszczy, Adama Mójko.

Po przerwie obraz gry nie uległ większej zmianie. Obie drużyny nadal grały bardzo otwarcie i stwarzały sobie liczne sytuacje podbramkowe. W 55. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie po strzale głową Mateusza Kowalskiego. Raków próbował odrobić straty, ale nie zdołał pokonać dobrze dysponowanego Mójko.

W końcowych minutach meczu Puszcza broniła się zażarcie i nie pozwoliła Rakowowi na zdobycie wyrównującej bramki. Dzięki temu zwycięstwu Puszcza awansowała na 10. miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy, a Raków pozostał na 2. miejscu.

Bohaterem meczu został Adam Mójko, który obronił wiele groźnych strzałów Rakowa i zapewnił Puszczy trzy punkty.