Pogoń nie daje litości Puszczy

W meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Puszczę Niepołomice 3:0. Tym samym Portowcy odnieśli swoje siódme zwycięstwo z rzędu i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli.

Mecz rozpoczął się od przewagi Pogoni. Już w 5. minucie piłkarze z granatowo-bordowymi koszulkami objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłkę do siatki głową skierował Michał Kucharczyk.

W 22. minucie Pogoń podwyższyła wynik. Tym razem strzelcem gola był Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski otrzymał podanie od Damiana Dąbrowskiego i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

W drugiej połowie Puszcza próbowała odrobić stratę, ale jej ataki były mało skuteczne. Z kolei Pogoń grała cierpliwie, kontrolując przebieg spotkania. W 80. minucie wynik ustalił Christos Almpanis. Grecki napastnik wykorzystał błąd obrony gości i zdobył swojego pierwszego gola w barwach Pogoni.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń Szczecin awansowała na drugie miejsce w tabeli, tuż za Rakowem Częstochowa. Z kolei Puszcza Niepołomice pozostała na przedostatnim miejscu i coraz bliżej jej do spadku do I ligi.

Pogoń Szczecin - Puszcza Niepołomice 3:0 (2:0)

• Bramki: Michał Kucharczyk 5', Kamil Grosicki 22', Christos Almpanis 80'
  • Żółte kartki: Michał Kucharczyk, Kamil Grosicki, Rafał Wolski (Pogoń Szczecin), Łukasz Sierakowski, Marcin Wójcik (Puszcza Niepołomice)
  • Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)