Jak se Karviná nevzdala, Jablonec ji ale nakonec dorazil

Když Karviná přijela na stadion Střelnice, nečekala ji lehká práce. Jablonec byl na začátku sezóny v dobré formě a navíc se chtěl revanšovat za debakl v Ostravě. V prvním poločase se však oba týmy trápily s tvorbou šancí a do kabin se šlo za bezgólového stavu.

Ve druhé půli se hra otevřela a oba celky si vytvářely šance. V 65. minutě se podařilo skórovat Karviné, když se prosadil Martin Haring. Jablonec ale dokázal odpovědět o deset minut později, kdy vyrovnal Martin Doležal. Hosté se ale nevzdali a v 80. minutě vstřelili vítězný gól, o který se postaral David Buchta.

• Jablonec se dostal do vedení v 5. minutě, kdy se prosadil Martin Doležal.
  • Karviná dokázala srovnat v 20. minutě zásluhou Milana Baroše.
  • V 35. minutě vstřelil vítězný gól Jablonce David Buchta.

Karviná se tak může těšit na další důležité body v boji o záchranu, zatímco Jablonec se posunul na 4. místo v tabulce. Další utkání sehraje Karviná doma proti Liberci, zatímco Jablonec zajíždí na hřiště Bohemians Praha 1905.

"Byl to těžký zápas, ale jsem rád, že jsme dokázali vyhrát," řekl po zápase trenér Jablonce Petr Rada. "Karviná hrála dobře, ale my jsme byli lepší v koncovce. Jsem hrdý na své hráče, že se nevzdali a bojovali až do konce."
"Jsem zklamaný z výsledku," řekl trenér Karviné Jozef Weber. "Hráli jsme dobře, ale udělali jsme několik chyb v obraně, které soupeř potrestal. Musíme se z toho poučit a příště hrát lépe."

Závěr

Utkání mezi Jabloncem a Karvinou bylo vyrovnané a o vítězi se rozhodlo až v závěru. Jablonec nakonec zvítězil 2:1 a posunul se na 4. místo v tabulce. Karviná naopak ztrácí další body v boji o záchranu.