Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław: Pełna emocji i zwrotów akcji konfrontacja

Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław - to dwie drużyny o bogatej historii i mocnej kibicowskiej bazie. Ich mecze zawsze wzbudzają wiele emocji, a ostatnie spotkanie nie było wyjątkiem.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia ze strony Śląska. Już w 10 minucie Erik Expósito otworzył wynik spotkania. Jagiellonia nie zamierzała się jednak poddawać i w 25 minucie Jesús Imaz doprowadził do remisu. Piłkarze Śląska nie dali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą Patryk Janasik ponownie wyprowadził gości na prowadzenie.

W drugiej połowie Jagiellonia ruszyła do ataku. W 55 minucie Matiss Meija wyrównał stan meczu, a chwilę później Zlatko Januż wyprowadził białostoczan na prowadzenie. Mecz wydawał się być rozstrzygnięty, jednak Erik Expósito w 89 minucie strzelił gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry Śląsk miał nawet szansę na wyrównanie, ale piłka trafiła w słupek.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii Białystok 3:2. Była to dla białostoczan druga wygrana z rzędu, co pozwoliło im awansować w tabeli Ekstraklasy. Śląsk natomiast doznał pierwszej porażki w tym sezonie i spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji.

Spotkanie Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław dostarczyło kibicom wielu emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli gospodarze, ale goście pokazali, że będą groźnym rywalem dla każdej drużyny w Ekstraklasie.