FCSB - CFR, un meci pe muchie de cuțit

Fotbalul românesc a stat cu sufletul la gură aseară, când FCSB și CFR Cluj s-au confruntat într-un meci crucial pentru titlu. Miza era mare, iar tensiunea s-a simțit pe tot parcursul meciului.
Deși CFR a început mai bine, FCSB a fost cea care a deschis scorul printr-un penalty executat de Florinel Coman. Ardelenii au ripostat repede, iar Ciprian Deac a egalat cu un șut imparabil de la distanță.
Cele două echipe s-au întrecut în ocazii, dar niciuna nu a reușit să ia avantajul până la pauză. A doua repriză a fost și mai dramatică, cu ambele echipe având șanse mari de a marca.
CFR a avut o posesie mai bună a mingii, dar FCSB s-a apărat eroic și a reușit să își creeze câteva ocazii periculoase. În minutul 80, Andrea Compagno a reușit să înscrie golul victoriei pentru FCSB, cu o lovitură de cap din centrarea lui Octavian Popescu.
Victorie FCSB în fața campioanei CFR Cluj, cu scorul 2-1. FCSB a fost foarte agresivă în atac, iar CFR a reușit doar să egaleze la mijlocul primei reprize, a spus Vali Moraru la Orange Sport.
A fost un meci intens, cu multe ocazii și o atmosferă incendiară creată de suporteri. Cele două echipe au arătat o formă foarte bună, iar titlul se va decide, cel mai probabil, în ultima etapă.
Meciul a fost unul foarte echilibrat, iar rezultatul putea fi oricare. FCSB a început mai bine, dar CFR a revenit în joc și a reușit să egalizeze. În final, FCSB a fost mai norocoasă și a câștigat cu 2-1.
A fost un meci foarte important pentru ambele echipe, iar victoria lui FCSB este o lovitură grea pentru CFR. Ardelenii au acum nevoie de o victorie în ultima etapă pentru a câștiga titlul, în timp ce FCSB are nevoie doar de un egal.
Meciul a fost transmis în direct de Digi Sport 1, iar comentariul a fost asigurat de Vali Moraru și Bogdan Stelea.