Co dalej z Markiem Saganowskim?
Piłkarz z aspiracjami i charyzmą, który był jednym z najwybitniejszych polskich napastników przełomu wieków. Marek Saganowski, bo o nim mowa, ostatnio sprawował funkcję trenera Stali Mielec, jednak jego przygoda z tym klubem nie trwała długo. Czy to oznacza koniec jego trenerskiej kariery? Jakie są jego plany na przyszłość?
Marek Saganowski to postać doskonale znana polskim kibicom piłki nożnej. Urodzony w Łomży napastnik przez wiele lat występował w reprezentacji Polski, strzelając dla niej 15 bramek w 36 meczach. Grał w takich klubach jak Legia Warszawa, Wisła Kraków, Southampton, Troyes czy Aachen. Z Wisłą Kraków zdobył dwa mistrzostwa Polski i trzy Puchary Polski, a z Southampton wywalczył awans do Premier League.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej Saganowski rozpoczął pracę jako trener. W 2017 roku został asystentem trenera w swoim byłym klubie, Legii Warszawa. W 2019 roku samodzielnie poprowadził Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, a w 2021 roku objął stanowisko trenera Stali Mielec. Niestety, jego przygoda z tym klubem nie trwała długo. Saganowski został zwolniony w marcu 2023 roku po serii słabych wyników.
Jak zatem wyglądają jego plany na przyszłość? Saganowski w wywiadzie dla portalu "Przegląd Sportowy" przyznał, że nie zamierza porzucać trenerskiej kariery. Ma nadzieję, że niedługo otrzyma propozycję pracy w innym klubie. Saganowski podkreślił, że jego celem jest praca w poważnym klubie, który będzie grał o najwyższe cele.
"Chcę się rozwijać, uczyć się i zdobywać doświadczenie. Mam nadzieję, że niedługo dostanę szansę pracy w klubie, który będzie grał o najwyższe cele. Chcę walczyć o mistrzostwo, o puchary. To jest moje marzenie" - powiedział Saganowski.
Saganowski to ambitny trener, który ma duże aspiracje. Nie boi się wyzwań i wierzy w swoje umiejętności. Jego zwolnienie ze Stali Mielec to jedynie niepowodzenie, które nie przekreśla jego szans na sukces w przyszłości. Jesteśmy pewni, że jeszcze o nim usłyszymy.