CFR Cluj - Sepsi

CFR Cluj a pierdut primul meci din acest sezon al Ligii 1, dupa ce a fost invinsa de Sepsi Sfantu Gheorghe cu scorul de 1-0. A fost o infrangere surprinzatoare, avand in vedere ca CFR Cluj este campioana en-titre si are o echipa mai valoroasa decat Sepsi.

In prima repriza, CFR Cluj a dominat jocul, dar nu a reusit sa marcheze. In repriza secunda, Sepsi a fost mai periculoasa si a reusit sa inscrie golul victoriei prin Stefan Askovski.
Infangerea la Sfantu Gheorghe este un semnal de alarma pentru CFR Cluj, care trebuie sa se mobilizeze daca vrea sa isi apere titlul in acest sezon. Sepsi, pe de alta parte, a aratat ca este o echipa de temut si poate sa puna probleme oricarei adversare.
CFR Cluj va juca urmatorul meci in campionat pe teren propriu cu FC Voluntari, in timp ce Sepsi va juca in deplasare cu FC Hermannstadt.
Ce a spus Dan Petrescu dupa meci:
"A fost un meci greu, dar nu am meritat sa pierdem. Am dominat jocul, dar nu am reusit sa marcam. Sepsi a fost mai norocoasa si a inscris golul victoriei. Trebuie sa uitam de aceasta infrangere si sa ne concentram pe urmatorul meci."
Ce a spus Leo Grozavu dupa meci:
"Am facut un meci bun si am meritat sa castigam. Am fost mai periculosi decat CFR Cluj si am reusit sa inscriem golul victoriei. Sunt foarte fericit pentru echipa mea."
Concluzii:
CFR Cluj a pierdut primul meci din acest sezon al Ligii 1, dar nu trebuie sa intre in panica. Echipa are potential si poate sa isi apere titlul in acest sezon. Sepsi a aratat ca este o echipa de temut si poate sa puna probleme oricarei adversare.