Cadiz – FC Barcelona

Gdybym miał jednym zdaniem podsumować mecz Cadiz – FC Barcelona, to użyłbym następującego: "To był mecz, w którym Barcelona miała prawie cały czas piłkę, ale nie potrafiła z tego nic zrobić". Ale może zacznę od początku.

Na stadionie Nuevo Mirandilla w Cadiz odbył się mecz 21. kolejki hiszpańskiej La Liga pomiędzy miejscowym Cadiz a FC Barcelona. Barca była faworytem tego spotkania, ale jak się okazało, nie było to takie łatwe zwycięstwo, jak się spodziewano.

Barcelona od początku kontrolowała przebieg gry, miała więcej piłki, ale nie potrafiła stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Cadiz natomiast grał bardzo defensywnie, skupiając się głównie na bronieniu dostępu do swojej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Barcelona nadal miała więcej piłki, ale nadal nie potrafiła oddać celnego strzału na bramkę Cadiz. Cadiz natomiast od czasu do czasu przeprowadzał groźne kontrataki, ale również nie potrafił trafić do siatki.

W 75. minucie meczu Barcelona w końcu zdobyła gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Ronald Araujo. Wydawało się, że Barcelona przełamała defensywę Cadiz i teraz już bez problemu wygra ten mecz.

Nic bardziej mylnego. W 89. minucie meczu Cadiz wyrównał. Po rzucie wolnym piłkę do bramki głową skierował Ruben Alcaraz. Barcelona jeszcze do końca meczu próbowała zdobyć zwycięską bramkę, ale nie udało się jej to.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Barcelona straciła kolejne punkty w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Cadiz natomiast zdobył cenny punkt w walce o utrzymanie w La Liga.

• Piłkarzem meczu został Ruben Alcaraz z Cadiz.
  • Barcelona straciła kolejne punkty w walce o mistrzostwo Hiszpanii.
  • Cadiz zdobył cenny punkt w walce o utrzymanie w La Liga.

A co ja sądzę o tym meczu?
Uważam, że Barcelona zagrała słaby mecz. Nie potrafiła wykorzystać przewagi w posiadaniu piłki i stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Cadiz natomiast grał bardzo dobrze w defensywie i zasłużył na ten punkt.

Mecz Cadiz – FC Barcelona był bardzo ważną lekcją dla Barcelony. Pokazał, że w piłce nożnej nie zawsze wystarczy mieć więcej piłki, żeby wygrać mecz. Czasami trzeba też umieć wykorzystać swoje okazje.

Mam nadzieję, że Barcelona wyciągnie wnioski z tego meczu i w kolejnych spotkaniach będzie grała lepiej.