"Borussia – Hoffenheim"

Pięć bramek i jeden karny

W meczu 22. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na własnym stadionie Hoffenheim 3:2. Bohaterem spotkania był Erling Haaland, który strzelił dwie bramki i zaliczył asystę.

Emocjonujące spotkanie

Mecz od samego początku był bardzo emocjonujący. Już w 2. minucie Borussia wyszła na prowadzenie. Goście szybko odpowiedzieli i w 10. minucie wyrównali. W 30. minucie Haaland zdobył gola na 2:1, a w 40. minucie Hoffenheim ponownie wyrównał. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Borussii zdobył Haaland w 85. minucie.

Haaland w świetnej formie

Haaland jest w świetnej formie i już w tym sezonie strzelił 19 goli w Bundeslidze. Jest liderem klasyfikacji strzelców i ma szansę pobić rekord Gerda Müllera, który w sezonie 1971/1972 strzelił 40 goli.

Borussia walczy o mistrzostwo

Borussia dzięki temu zwycięstwu awansowała na pierwsze miejsce w Bundeslidze. Ma tyle samo punktów co Bayer Monachium, ale lepszy bilans bramkowy. W następnej kolejce Borussia zagra na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, a Hoffenheim podejmie na własnym stadionie Schalke 04.