BK Opava: Vítězství s Moravským Berounem je zasloužené

BK Opava v sobotu 25. února deklasovala v ČEZ Basketbalové lize tým Moravského Berouna 94:61. Opavané tak potvrdili svou skvělou formu a v tabulce se posunuli na třetí místo.

Opavané od začátku zápasu dominovali hře a po první čtvrtině vedli 30:8. Ve druhé čtvrtině svůj náskok ještě zvýšili a do šatny šli s náskokem 52:24.

Po přestávce Opavané pokračovali v diktování tempa hry a v polovině třetí čtvrtiny už vedli o více než 30 bodů. Berounští se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale marně. Opavané zápas kontrolovali a nakonec zvítězili rozdílem 33 bodů.

Nejlepším střelcem Opavy byl Petr Hejna s 19 body. Martin Gniadek přidal 15 bodů a David Jelínek 12 bodů. Za Beroun se nejvíce bodů prosadil Jan Pavlík s 14 body.

„Dnes jsme hráli velmi dobře. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a soupeři jsme nedali šanci. Jsem rád za vítězství a doufám, že nám pomůže k dalšímu postupu v tabulce,“ řekl po zápase trenér BK Opava Kryštof Vlček.

Opavané v dalším zápase ČEZ Basketbalové ligy nastoupí v sobotu 4. března na palubovce USK Praha.

• BK Opava potvrzuje skvělou formu a v tabulce se posouvá na třetí místo.
  • Opavané v zápase dominovali od začátku a nakonec zvítězili rozdílem 33 bodů.