AS Řím – Juventus

V neděli 13. prosince se na Stadio Olimpico v Římě odehrál dlouho očekávaný zápas mezi AS Řím a Juventusem Turín. Oba týmy vstoupily do zápasu ve výborné formě a mnoho fanoušků očekávalo vyrovnanou podívanou. Ačkoli zápas nakonec skončil vítězstvím Juventusu 2:0, nebyl to pro Řím úplný propadák. Tady je stručný přehled zápasu:

Řím začal zápas s velkým nasazením a vytvořil si několik šancí. Nicméně Juventus se brzy ukázal jako tvrdší oříšek, než se předpokládalo. V 30. minutě se Juventus ujal vedení zásluhou Paula Pogby. Řím se nevzdal a pokračoval v tlaku, ale obrana Juventusu byla neprostupná.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a oba týmy měly své šance. V 70. minutě však Juventus udeřil znovu, tentokrát skóroval Álvaro Morata. Řím se snažil srovnat, ale Juventus si vítězství pohlídal a nakonec zvítězil 2:0.

I když Řím prohrál, jeho výkon byl celkově uspokojivý. Tým ukázal hodně bojovnosti a vytvořil si několik šancí. Juventus však v tomto zápase zaslouženě zvítězil, protože předvedl lepší týmový výkon a využil své šance.

Pro Řím je tato prohra zklamaním, ale stále má šanci na postup do čtvrtfinále Evropské ligy. V dalším zápase se utká s Manchesterem United.

• Nejlepší hráč Říma: Edinson Cavani
  • Nejlepší hráč Juventusu: Paul Pogba
  • Největší šance Říma: hlavička Džeka v prvním poločase
  • Největší šance Juventusu: střela Dybaly do tyče v druhém poločase