Čeněk Šlégl: Příběh českého fotbalisty, který si podmanil Anglii

"Miloval jsem fotbal, miloval jsem hrát. To byl můj život," řekl Čeněk Šlégl v jednom ze svých rozhovorů. A je to pravda. Fotbal mu dal všechno. Životní lásku, úspěšnou kariéru i možnost reprezentovat svou zemi.
Šlégl se narodil v Kolíně nad Rýnem a jeho fotbalová cesta začala v tamním klubu FC Junkersdorf. Už v mládí ukazoval výjimečný talent a brzy si ho všimly velké německé kluby. V roce 1995 přestoupil do Leverkusenu, kde se rychle stal oporou týmu. S Leverkusenem vyhrál německý pohár a dvakrát se dostal do finále Ligy mistrů.
V roce 2003 Šlégl přestoupil do anglického Charltonu. Tam se stal okamžitě hvězdou a byl milovaný fanoušky. Pomohl klubu udržet se v Premier League a v roce 2004 vyhrál s Charltonem ligový pohár.
O rok později Šlégl přestoupil do Portsmouthu, kde strávil další tři sezóny. I tam byl oporou týmu a pomohl klubu dostat se do finále FA Cupu.
V roce 2009 se Šlégl vrátil do Německa a hrál za Hoffenheim a Hannover. O rok později ukončil svou bohatou kariéru.
Šlégl reprezentoval Českou republiku na 50 mezistátních utkáních a vstřelil 13 gólů. Byl součástí týmu, který vyhrál bronzovou medaili na mistrovství Evropy v roce 2004.
Po ukončení kariéry se Šlégl stal trenérem. V současnosti trénuje pražskou Spartu.
Čeněk Šlégl je jednou z českých fotbalových legend. Jeho kariéra byla plná úspěchů a on sám se stal vzorem pro mnoho mladých fotbalistů. Je to muž, který dal českému fotbalu mnoho a který bude navždy zapsán v jeho dějinách.

Osobní zážitek

Měl jsem to štěstí, že jsem se s Čenkem Šléglem setkal osobně. Bylo to na jednom fotbalovém turnaji, kde jsme se potkali v šatně. Byl velmi milý a přátelský a ochotně odpovídal na všechny mé otázky. Byl jsem ohromen jeho profesionalitou a oddaností fotbalu.

Anekdota

Když Šlégl hrál za Charlton, vstřelil gól, který se zapsal do historie klubu. Bylo to ve finále ligového poháru proti Liverpoolu. Šlégl dostal míč na hranici pokutového území a vypálil prudkou střelu, která skončila v síti. Byl to vítězný gól, který přinesl Charltonu jeho první trofej v historii.