>
 

 
 

Prawko bez stresu

 

Jak zrobić prawo jazdy łatwo i przyjemnie?

 

Wiele osób marzy o zdobyciu tzw. "plastiku" czyli prawa jazdy które dałoby im wolność i ułatwił życie. Dzięki prawu jazdy możemy szybciej się przemieszczać a co za tym idzie więcej czasu przeznaczać na inne ważniejsze sprawy niż tracić go na czekanie na autobus czy marznąć lub moknąć. Pierwszym krokiem do jego zdobycia jest zapisanie się na kurs na prawo jazdy kat. B. Tutaj najlepiej wcześniej popytać znajomych gdzie odbywali naukę jazdy ponieważ szkół tego typu jest bardzo dużo. Ważne jest aby wybrać cierpliwego instruktora, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z samochodem bo przy takiej osobie nie będziemy się stresować co zdecydowanie ułatwi wykonywanie poleceń i naukę obsługi pojazdu.

 

Przykładowo kurs na prawo jazdy kat. B w Rzeszowie robi obecnie bardzo dużo osób. W każdej ze szkół szkolenie wygląda tak samo: obejmuje 30 godzin nauki teorii i 30 godzin jazdy praktycznej. Kończy się egzaminem wewnętrznym a następnie odbywa się już egzamin państwowy. Przed rozpoczęciem kursu należy jednak uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami oraz wyrobić sobie Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). W trakcie kursu trzeba pamiętać o tym aby nie wkuwać przepisów na pamięć ale po prostu je czytać ze zrozumieniem. Jest to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jeśli czegoś nie wiemy lub nie jesteśmy pewni - pytajmy instruktora. Nie ma się czego wstydzić, po to jest kurs. Na pewno lepsze jest to niż zaskoczenie w sytuacji na drodze.

 

 

 

Po ukończeniu kursu pozostaje zdać egzamin. Dobrze jest rozwiązywać przed nim testy dostępne w sieci. To bardzo pomaga w zdaniu części teoretycznej. Warto też dokupić sobie np. 2 godziny przed samym egzaminem aby poćwiczyć jeszcze jazdę do tyłu po łuku czy parkowanie. Dzięki temu w dniu egzaminu będziemy pewniejsi siebie i zmniejszymy stres co na pewno pozytywnie wpłynie na jego wynik.

Powodzenia!